
Giessenburgse koffiespecialist
15-11-2011 11:42
0 reacties
GIESSENBURG - Maas Termaat uit Giessenburg heeft verstand van een goede kop koffie. Tijdens de internationale conferentie en wedstrijd van de AEHT (Association Européenne des Ecoles d'Hôtellerie et de Tourisme) werd de Cingel-student Europees Kampioen op het onderdeel Barista (kennis van koffieproducten en koffiebereiding).
Het Cingel College uit Breda neemt ieder jaar deel aan de internationale conferentie en wedstrijd van de AEHT. Dit jaar vond deze happening van 7 tot en met 11 november plaats in Den Haag. De school vaardigde vijf MBO-studenten af. Dat zij er zin in hadden bleek uit het aantal behaalde prijzen. Naast de eerste plaats van Maas, waren studenten de sterkste in de categorieën Front Office Competition en Pastry Competition.
De internationale conferentie trekt jaarlijks zo'n 700 deelnemers uit 33 verschillende landen. Naast de waardevolle internationale ontmoetingen nemen de wedstrijden op het gebied van Horeca en Toerisme een centrale plaats in. Elke wedstrijd bestaat uit drie onderdelen: een individuele kennistest, een geschreven groepsopdracht en een groepspresentatie. Naast de wedstrijden, conferenties en workshops stonden ook verschillende seminars en workshops op het programma en excursies om kennis te maken met het land en de steden.
Het belangrijkste van de wedstrijd is de internationale samenwerking. Ieder wedstrijdteam wordt gevormd door deelnemers uit drie verschillende landen. Uitsluitend Engels wordt gesproken. De president van het AEHT benadrukte in zijn slotspeech om alleen studenten af te vaardigen die hun talen perfect beheersen.
De setting van het galadiner maakte de prijsuitreiking voor de winnaars, medestudenten en begeleidende docenten tot een waardevolle herinnering.
Mike van Laarhoven is terecht
25-05Themadienst in teken van Vervolgde ... 25-05Sarah Blokland (11) fietst naar Katwijk ... 25-05Kerkbuurtbraderie 25-05Gedichten- verhalen- en fotowedstrijd 25-05Petra Verdoorn maakt sieraden voor ... 25-05Mexicaanse middag in De Lockhorst 25-05Linda van Wijgerden eerste Sliedrechtse ... 24-05Bibliotheek verkoopt afgeschreven ... 24-05Schaapscheerdersfeest in Hollandse ...
Meer Laatste nieuws >
Meest gelezen artikelen
22-05BDU-lezersactie: Maak kans op vrijkaarten ...2 23-05Prijswinnaar BDU-Lezersactie rondvlucht ... 19-05Avondvierdaagse voor de deur 21-05Bijeenkomst PCOB 19-05Joyride eindigt tegen lantaarnpaal ... 23-05Jeugdviswedstrijd in Feitsmapark 23-05Feestdagen in Candlelight 19-05Informatieavond over hart- en vaatziekten ...1 19-05IHC laat snijkopzuiger Miondo te ... 18-05Oproep: fiets gestolenMeeste reacties
22-05BDU-lezersactie: Maak kans op vrijkaarten ...2 19-05Informatieavond over hart- en vaatziekten ...1 22-05Sliedrechtse Muziektent leeft en ...1










