foto: GP-foto

Dik verdiende overwinning Boys op Nieuw Lekkerland

21-01-2012 19:20
0 reacties

WERKENDAM - Kozakken Boys en koploper Scheveningen hebben zaterdag een gaatje geslagen ten opzichte van hun naaste concurrenten en vergroten hierdoor hun kansen op promotie naar de topklasse. Volgens coach Michel Langerak zijn de komende drie wedstrijden cruciaal. Mocht de stap omhoog gemaakt worden, dan zijn de Werkendammers daar volgens voorzitter Ad van Wijk klaar voor.

Zaterdagmiddag kwam de Werkendamse doelpuntenmachine pas laat op gang. Tegen nummer één na laatst, Nieuw Lekkerland, werd met 4-2 gewonnen, maar er moest wel eerst een 0-2 achterstand weggepoetst worden. Door de verdiende 4-2 overwinning op de nummer voorlaatst, Nieuw Lekkerland, het verlies van naaste concurrent RVVH, lijken Kozakken Boys en Scheveningen de belangrijkste gegadigden voor een enkeltje topklasse.
Volgens Ad van Wijk, voorzitter van de Werkendammers, is zijn club klaar voor de stap omhoog, maar zal er niet getreurd worden als dat dit seizoen nog niet lukt. ,,Onze doelstelling is om dit seizoen bij de eerste vijf te eindigen. Maar als de stap omhoog zich aandient, zijn wij er zeker klaar voor. Bij Kozakken Boys streven wij er altijd naar om op een zo hoog mogelijk niveau te spelen. Dat zijn wij aan onze stand verplicht, immers in het nationale amateurklassement van de best presterende ploegen ooit, staan wij binnen de top tien, dus adel verplicht."
,,Aan de andere kant zullen wij er absoluut niet wakker van liggen als we de stap omhoog dit jaar niet halen." Volgens hoofdcoach Michel Langerak is de stap omhoog zeker niet ondenkbaar: ,,Met de huidige selectie kunnen wij zeker meedraaien in de topklasse. De komende drie tot vier wedstrijden worden voor ons cruciaal. Komen wij die goed door, dan gaan we de lat iets hoger leggen en serieus over promotie denken.''

De thuisploeg begon zaterdag sterk aan het duel tegen Nieuw Lekkerland. Binnen tien minuten werden er vijf 100 procent kansen gecreëerd, maar werd het net op miraculeuze wijze niet gevonden. Langerak: ,,Scoor je in die fase twee keer, zit de wedstrijd al vroeg in de knip. Als je dan ook nog eens door twee foutjes tegen een 0-2 achterstand oploopt, is dat flink balen.''
Eerst ging doelman Basjan Munten op slag van rust opzichtig in de fout toen hij een vrije trap van Robert Trovato van zeker 35 meter totaal verkeerd beoordeelde (0-1). Nog niet koud op het veld voor het tweede bedrijf, verleende de Werkendamse afweer de razendsnelle Jay Luciano vrije doorgang. Hij bracht de bezoekers, tot ongeloof van iedereen met een Kozakken hart, tegen de verhouding in op 0-2. De thuisploeg liet zich door deze treffer echter niet van de wijs brengen en ging op zoek naar de aansluitingstreffer. Met een uur op de klok tekende Leon Bot daar dan ook voor. Hij zag zijn vrije trap van grote afstand fraai in de verre hoek achter doelman Edward de Groot verdwijnen (1-2).
In de tien minuten daarna repareerden de Boys de opgelopen schade definitief door twee fraaie treffers van 'the men of the match' Arda Havar, van wie nog niet bekend is of hij ook volgend seizoen op de Zwaaier te bewonderen valt. Havar: ,,Iedereen weet dat ik graag de stap omhoog naar het betaalde voetbal wil maken. Lukt dat dit seizoen niet, dan blijf ik vrijwel zeker hier spelen,'' liet de Rosmaler na afloop weten.
Het slotakkoord voor de Boys werd verzorgd door Ismael Yildrim die de eindstand op 4-2 bepaalde. Nieuw Lekkerland beëindigde de wedstrijd met tien, doordat Raymon Slagboom vlak voor tijd tegen zijn tweede geel aanliep.

Mijn bijdrage

Vul verplichte (*) en gewenste velden in.Uitleg Voorwaarden

Bericht:

Labels: (Trefwoorden waarmee anderen uw bijdrage kunnen vinden (komma gescheiden))

Foto ('s) (alleen jpg-bestanden)

Youtube URL:

Naam:*

E-mail:* (nodig om uw bericht te activeren)

Zend mij een e-mail wanneer anderen reageren op dit artikel of deze bijdrage

De redactie ontvangt een kopie van uw bijdrage.

Agenda

Zondag 27 mei 2012

10.00 - SchaapscheerdersfeestSliedrecht18.00 - Pinkster ZondagavondzangdienstSliedrecht

Dinsdag 29 mei 2012

14.00 - Bijeenkomst PCOBSliedrecht

Donderdag 31 mei 2012

19.30 - Workshop bomen belevenSliedrecht

Zaterdag 02 juni 2012

10.00 - KerkbuurtbraderieSliedrecht11.00 - Landelijke bijeenkomst ...Sliedrecht

Zondag 03 juni 2012

10.00 - ThemadienstSliedrecht15.00 - Mexicaanse middagSliedrecht

Maandag 04 juni 2012

19.00 - Business Event MerwestroomSliedrecht

Dinsdag 05 juni 2012

20.00 - AvondvierdaagseSliedrecht

Meer agenda-items >