Esther Veerman
Esther Veerman Richard van Hoek

Lezing over de betekenis van ervaringskunst in het Sliedrechts Museum

10 juni 2026 om 13:45 Activiteiten

SLIEDRECHT Jolien Posthumus verzorgt op donderdag 1 juli om 16.00 uur in het Sliedrechts Museum (Kerkbuurt 99-101) een bijzonder interessante lezing over de betekenis van ervaringskunst. Aansluitend wordt er een expositie met werken van Esther Veerman (1968-2024) geopend. 

De expositie is te zien tot 30 september. De middag wordt georganiseerd door de stichting Kunst uit geweld.

HET BEELD GAAT VOOR DE WOORDEN UIT

,,Veel mensen die te maken hebben met een ingrijpende gebeurtenis beginnen op enig moment te tekenen, te schilderen of gedichten te schrijven. Op de een of andere manier helpt het verbeelden (in bijvoorbeeld een schilderij of gedicht) om meer grip te krijgen op de gebeurtenis”, aldus de stichting.

,,Soms kan het zelfs zo zijn dat de gebeurtenissen zo ingrijpend zijn, dat het niet lukt om erover te vertellen. Er is nog geen taal om wat gebeurd is, te benoemen. De woorden ontbreken als het ware. Het verrassende is dat een verbeelding een opening kan geven om het levensverhaal toch te kunnen gaan vertellen.”

,,Het beeld gaat aan het verhaal vooraf”, vertelde Esther Veerman vaak tijdens lezingen. Het was de reden waarom zij de stichting Kunst uit geweld oprichtte. Door zorgvuldig ruimte te maken voor de verbeelding, volgt het verhaal, en kan een begin met herstel gemaakt worden.

Jolien gaat in haar lezing in op de betekenis van ervaringskunst. Als kwartiermaker, spreker en professional in de geestelijke gezondheidszorg werkt zij aan het versterken van de rol van kunst en cultuur in mentale gezondheid, herstel, veerkracht en menselijk welzijn in de uitdagingen van onze tijd. 

Zie ook www.jolienposthumus.com.

Na de lezing is er ruimte om plenair met haar in gesprek te gaan.

VEELZIJDIGE MIDDAG

Aansluitend aan de lezing wordt de Esther Veermanprijs uitgereikt en kan de tentoonstelling met werken van Esther Veerman bezichtigd worden. De toegang voor deze middag is gratis.

De middag is mede mogelijk gemaakt door een bijdrage van de A.A. de Haan stichting en stichting De Kaai.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie