De Natuur- en Vogelwacht Alblasserwaard organiseert op zaterdag 11 juli opnieuw begeleide wandelingen door de Heemtuin onder leiding van natuurgidsen Leen den Ouden en Douwe Tiedema.
De Natuur- en Vogelwacht Alblasserwaard organiseert op zaterdag 11 juli opnieuw begeleide wandelingen door de Heemtuin onder leiding van natuurgidsen Leen den Ouden en Douwe Tiedema. Eigen foto

Zomer vol leven in de Heemtuim: wandeling op 11 juli

6 juli 2026 om 10:17 Activiteiten

REGIO De zomer is op zijn mooist in de Heemtuin van het Streeknatuurcentrum Alblasserbos. Overal zoemt, gonst en fladdert het: kleurrijke vlinders, sierlijke libellen, wilde bijen en talloze andere insecten laten zich momenteel volop zien. Een ideaal moment om de natuur van de Alblasserwaard van dichtbij te beleven.

De Natuur- en Vogelwacht Alblasserwaard organiseert op zaterdag 11 juli opnieuw begeleide wandelingen door de Heemtuin onder leiding van natuurgidsen Leen den Ouden en Douwe Tiedema. Tijdens de wandeling nemen de gidsen bezoekers mee in het verhaal van het ontstaan van de Alblasserwaard en de verschillende landschappen die dit gebied zo bijzonder maken. In de Heemtuin zijn deze biotopen op kleine schaal nagebootst. Daardoor maak je tijdens één wandeling kennis met een grote variatie aan planten, bloemen, insecten en andere dieren die kenmerkend zijn voor de streek. Juist in deze tijd van het jaar bruist de Heemtuin van het leven. Bloeiende planten trekken volop insecten aan, waardoor er voor natuurliefhebbers en fotografen veel te ontdekken valt. De gidsen vertellen onderweg niet alleen over de natuur, maar laten ook zien hoe planten en dieren met elkaar samenleven. De excursies zijn gratis en geschikt voor jong en oud. Iedereen die nieuwsgierig is naar de natuur in de eigen omgeving is van harte welkom.

Praktische informatie

  • zaterdag 11 juli 2026
  • Locatie: Heemtuin Streeknatuurcentrum Alblasserwaard
  • Vertrektijden: 13.30 uur en 15.00 uur
  • Deelname: gratis
Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie