Afbeelding
Gemeente Sliedrecht

Raadspraat - Een moeilijke maar noodzakelijke keuze

12 december 2024 om 15:03 Column Raadspraat

De VVD Sliedrecht staat voor lage lasten en verantwoord financieel beleid. Daarom is het voor ons een lastige stap geweest om akkoord te gaan met een stijging van de Onroerendezaakbelasting (OZB). Sliedrecht staat al jaren bekend als een van de goedkoopste gemeenten van Nederland als het gaat om lokale belastingen. Dat willen we graag zo houden. Toch zagen wij ons genoodzaakt om – zij het schoorvoetend – in te stemmen met een verhoging van de OZB.

Een van de belangrijkste overwegingen is de stijging van de kosten voor gemeentelijke voorzieningen. Denk hierbij aan het onderhoud van wegen, fietspaden en groenvoorzieningen, maar ook aan de ondersteuning van lokale maatschappelijke initiatieven. Door de inflatie en stijgende kosten voor materialen en energie komen deze voorzieningen onder druk te staan. Met de huidige inkomsten kunnen we dit niet langer opvangen zonder in te leveren op kwaliteit. Dat willen we voorkomen.

Daarnaast is de verhoging van de OZB onlosmakelijk verbonden met de doelstellingen van Koers 2030. Deze strategische visie van de gemeente Sliedrecht richt zich op duurzame groei, economische veerkracht en een prettige leefomgeving voor alle inwoners. Om deze ambities te realiseren, zijn structurele investeringen noodzakelijk, en de verhoging van de OZB draagt hier direct aan bij. Verduurzaming van gemeentelijke gebouwen, betere faciliteiten voor onze inwoners en het creëren van een aantrekkelijke leefomgeving zijn speerpunten die zonder deze middelen in gevaar komen. Door nu te investeren, kunnen we blijven bouwen aan de toekomst van Sliedrecht.

Tot slot is het verhogen van de OZB ook een manier om toekomstige financiële onzekerheden voor te zijn. Een gezonde financiële positie van de gemeente voorkomt dat we in de toekomst te maken krijgen met rigoureuze bezuinigingen. Door tijdig in te grijpen, kunnen we zelf de regie houden en hoeven we later geen pijnlijke keuzes te maken. Dit voorkomt dat inwoners later de dupe worden van uitgesteld beleid.

Kortom, de VVD Sliedrecht heeft ingestemd met de OZB-stijging, niet omdat we het willen, maar omdat het nodig is. Het garandeert de continuïteit van gemeentelijke voorzieningen, voorkomt toekomstige financiële tekorten en waarborgt een stabiele toekomst voor de gemeente. We blijven ons hard maken voor lage lasten en een efficiënte overheid, met oog voor de belangen van al onze inwoners.

Sjors van Wijngaarden

VVD Sliedrecht

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie