
Kringloopwinkel Sliedrecht moet stoppen met ophalen meubels als gevolg beleid gemeente!
14 oktober 2024 om 10:35 Lokaal Deel je nieuwsDe Kringloopwinkel Sliedrecht ziet grote problemen in het nieuwe afvalbeleid van de gemeente Sliedrecht. Vanaf Maandag 14 oktober mogen geen bedrijfswagens meer spullen brengen op het Milieupark in Sliedrecht. Dit blijkt ook voor de Kringloop-bus te gelden. Dit brengt voor de vrijwilligers van de Kringloopwinkel grote veranderingen met zich mee. Alleen gebrachte goederen in goede staat verkerend en verkoopbaar kunnen geaccepteerd worden.
Wat niet verkoopbaar is werd tot nu toe bij binnenkomst uit gesorteerd in 9 soorten afval, en naast de overtollige (niet verkochte) meubels, gescheiden op het Milieupark van de gemeente gebracht.
Als de Kringloop-bus daar niet meer komen mag, zou dit ook voor een groot deel het einde betekenen van het afval scheiden. Er moeten dan bedrijfsafval-containers komen waar alles ongesorteerd in gaat. Dit druist helemaal in tegen het principe van afvalvermindering en hergebruik waar de Kringloop voor staat. Het bestuur van de Kringloopwinkel wil hierover een gesprek met B&W van Sliedrecht.










