De drukte neemt toe.
De drukte neemt toe. Stock

Zomervakantie voorbij, werk aan de weg gaat door; ga goed voorbereid op weg

28 augustus 2026 om 18:19 Mobiliteit

REGIO Met het einde van de zomervakantie op 31 augustus neemt de drukte op de wegen in Zuid-Holland weer sterk toe. Tegelijkertijd werkt Rijkswaterstaat dit najaar nog steeds aan wegen, bruggen en tunnels in Zuid-Holland, en met name in de regio’s Rotterdam en Drechtsteden. Naast de geplande werkzaamheden verwachten we door maatregelen bij de Giessenbruggen (A20) bij Rotterdam en het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27) bij Gorinchem op de omleidingsroutes ook extra drukte. 

Weggebruikers moeten rekening houden met extra reistijd die in de spits kan oplopen naar 30 tot 60 minuten boven op de normale reistijd. Rijkswaterstaat roept reizigers op om waar mogelijk anders te reizen, buiten de spits of met het ov. Samen met Zuid-Holland Bereikbaar worden hiervoor verschillende acties en reisalternatieven aangeboden. Dit najaar is Rijkswaterstaat in Zuid-Holland vooral aan het werk in de regio’s Rotterdam en Drechtsteden. De werkzaamheden zijn noodzakelijk om de wegen, bruggen en tunnels in de toekomst veilig en beschikbaar te houden.

REGIO ROTTERDAM

In de regio Rotterdam voeren we groot onderhoud aan het asfalt uit op de A15 tussen de Maasvlakte en Vaanplein, op de A16 tussen Ridderkerk en Rotterdam en op de A20 tussen knooppunten Kethelplein en Kleinpolderplein. Ook het groot onderhoud aan de Algerabrug bij Krimpen aan den IJssel is in volle gang en duurt nog tot 7 september.

EXTRA REISTIJD GIESSENBRUGGEN

Ook op de A20 vraagt Rijkswaterstaat extra aandacht voor de situatie rond de Giessenbruggen bij Rotterdam (Delfshaven). In de zomer is het aantal rijstroken hier teruggebracht van 3 naar 2. Na de zomer gaat het verkeer hier forse hinder van ondervinden. Deze aanpassing is nodig om de bruggen veilig te kunnen blijven gebruiken tot er een ondersteuningsconstructie is geplaatst onder de brug. Vooral tijdens de spits kan de extra reistijd oplopen naar 30 tot 60 minuten.

HINDER IN DRECHTSTEDEN

In de Drechtsteden zorgt de renovatie van de Papendrechtsebrug voor veel hinder. Sinds 17 juli 2026 is de N3 bij de brug afgesloten voor wegverkeer vanwege de renovatie van het beweegbare brugdeel. Dit duurt nog tot en met 21 april 2027. Een aantal korter durende urgente onderhoudswerkzaamheden in de Drechtsteden kan helaas niet wachten tot na de renovatie van de Papendrechtsebrug. Dat geldt ook voor regulier onderhoud en spoedreparaties. Deze werkzaamheden worden vooraf goed afgestemd met de betrokken wegbeheerders en nood- en hulpdiensten. Om extra hinder zoveel mogelijk te beperken worden de werkzaamheden vooral in vakanties, nachten of weekenden gepland en worden alternatieven geboden. Hierover communiceren we tijdig. Zo staat er eind augustus een lange nachtafsluiting van de Noordtunnel gepland, van zaterdag 29 augustus 21.00 tot zondag 30 augustus 11.00 uur is de Noordtunnel in de A15 in beide richtingen dicht voor werkzaamheden ter voorbereiding op de renovatie van de tunnel in 2027.

EXTRA DRUKTE MERWEDEBRUG

Naast de geplande werkzaamheden zorgt ook de situatie bij de Merwedebrug (A27) voor extra verkeersdrukte. Sinds 18 juli 2026 geldt een verbod voor vrachtwagens en touringcars op de brug tussen Gorinchem en Sleeuwijk. Uit onderzoek blijkt dat het staal van de boogconstructie minder sterk is dan eerder werd aangenomen. Door het verbod kan de brug beschikbaar blijven voor regulier verkeer en lijnbussen. Vrachtverkeer wordt omgeleid via de A15, A16 en A59 of via de A15, A2 en A59. We zien nu al dat het door de afsluiting van de N3 en het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug bij Gorinchem drukker wordt op de wegen rond de Drechtsteden, bijvoorbeeld op de A15 en A16 en rond knooppunt Ridderkerk. Voor weggebruikers in de Drechtsteden, Alblasserwaard en regio Gorinchem betekent dit dat verkeershinder uit verschillende richtingen samenkomt. Vooral tijdens de spits kan de extra reistijd oplopen naar 30 tot 60 minuten. In de spits wordt het in de regio’s Rotterdam en Drechtsteden extra druk op de weg. Houd rekening met extra reistijd en pas uw reisgedrag waar mogelijk aan. Naast een oproep om voor een alternatief te kiezen, vragen we alle reizigers ook om áls het kan buiten de spits te reizen.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie