Bijeenkomst over beheerplan voor Biesbosch
12 maart 2010 om 00:00 NieuwsREGIO - In Biesboschcentrum Dordrecht en Bezoekerscentrum Drimmelen wordt op donderdag 25 maart tussen 16.00 en 20.00 uur een speciale inloopbijeenkomst gehouden waarbij informatie gegeven wordt over het beheerplan voor de Biesbosch. Dit wordt in het kader van Natura 2000 door Dienst Landelijk Gebied (DLG) en Staatsbosbeheer opgesteld.
Natura 2000 is een Europees netwerk van natuurgebieden, dat beoogt om kwetsbare en bijzondere planten, dieren en habitats te beschermen. In Nederland zijn er 162 gebeiden aangewezen. Voor elk gebied wordt er een beheerplan opgesteld.
Het natuurgebied Biesbosch is gelegen in de provincies Noord-Brabant en Zuid-Holland. Het gebied bestaat uit drie delen: de Sliedrechtse-, Dordtsche- en Brabantse Biesbosch. De Sliedrechtse en Dordtsche Biesbosch liggen ten noorden van de Merwede. De Brabantse ligt ten zuiden van deze rivier. Het gebied bezit in zijn huidige vorm grote botanische en faunistische kwaliteiten en er zijn zeldzame habitattypen.
Het waterrijke gebied is internationaal zo belangrijk voor watervogels, dat een groot deel ervan officieel is erkend als internationaal ‘Wetland’. De Biesbosch is daarnaast ook aangewezen als Natura 2000-gebied om de bever en een aantal vissoorten te beschermen.
Donderdag 25 maart wordt informatie gegeven over het Natura 2000-gebied: 'Waarom is de Biesbosch aangewezen, wat dit betekent, wat staat er in het beheerplan en hoe verloopt het proces van opstellen?'. Er worden twee presentaties gehouden: om 16.00 en om 19.00. Beide presentaties zullen circa twintig minuten duren. Specialisten van DLG en Staatsbosbeheer zijn aanwezig om vragen te beantwoorden. Ook liggen er ter oriëntatie kaarten en ander informatiemateriaal.
De inloopbijeenkomst vindt tegelijkertijd plaats op twee locaties: Biesboschcentrum Dordrecht, Baanhoekweg 53 in Dordrecht en Bezoekerscentrum
Kijk ook op: www.natura2000beheerplannen.nl










