
‘Sinds mijn skiongeluk en verlamming kijk ik anders naar het leven’
26 februari 2026 om 11:35 LokaalnieuwsSLIEDRECHT Gerrit Tieman uit Sliedrecht is pas 28 jaar, maar heeft al heel wat meegemaakt. Twee jaar geleden brak hij tijdens een skivakantie zijn nek en raakte hij gedeeltelijk verlamd. Na een intensief revalidatietraject kan Gerrit weer lopen. Deze ervaring is zijn motivatie om zich maatschappelijk in te zetten.
door Eline Lohman
Gerrit is geboren op Baanhoek en heeft naar eigen zeggen een heel leuke jeugd gehad. Hij werkte bij De Merwebolder van ASVZ en met zijn verdiende geld ging hij reizen. Gerrit woonde een tijdje in Barendrecht en twee jaar geleden ging hij op zichzelf wonen in Rotterdam. ,,Het leek me leuk om een keer in een stad te wonen.” Niet lang daarna ging het flink mis: Gerrit kwam tijdens een val op een skivakantie in Oostenrijk verkeerd naar en brak zijn vijfde nekwervel. ,,Het was geeneens een gekke val… Maar ik kwam verkeerd terecht. Al op de piste was ik verlamd. Ik kon niets meer bewegen.”
LEVEN VAN DWARSLAESDIEPATIËNT
Met een helikopter werd Gerrit vervolgens afgevoerd en hij werd direct geopereerd. De gebroken nekwervel werd vervangen door een stuk heup. Toen Gerrit wakker werd, kon hij zijn teen weer een beetje bewegen. ,,Dat gaf me hoop.” Er volgde nog een operatie. ,,Maar ze zeiden dat ze niet wisten of de verlamming weg zou gaan. Dan kom je echt in het leven van een dwarslaesiepatiënt terecht.” In een ambulance keerde Gerrit terug naar Nederland en kwam hij in het ziekenhuis terecht. Na twee weken mocht hij naar een revalidatiecentrum. Daar verbleef Gerrit twee maanden. ,,Toen mocht ik naar huis. Ik liep als een oude man… Maar ik kon in ieder geval weer lopen.”
WEER TERUG NAAR SLIEDRECHT
Dat lopen gaat nu goed. ,,Ik ben er heel goed vanaf gekomen. Sommige dingen kan ik niet, zo heb ik weinig kracht in mijn rechterarm en -been.” Toen Gerrit uit het revalidatiecentrum kwam, zag hij al snel een huis in Sliedrecht en verhuisde daarheen terug. ,,Het idee van wonen in een stad was even prima, maar ik vond het fijn om weer terug te zijn in Sliedrecht.”
DISCUSSIES
Gerrit – die wiskundedocent is op een VMBO-school - ging zich bezighouden met wat er in het dorp speelt. Ook doordat een goede vriend van hem in de politiek zit en hij vaak interessante discussies met deze vriend voerde. ,,Ik zou zelf ook wel dingen anders willen zien. Zo vind ik het bijvoorbeeld jammer hoe het met Elektra is gegaan. Zij hebben echt een maatschappelijke taak. Ik kwam daar zelf vroeger vaak.” Op een gegeven moment schoof Gerrit eens aan bij een bijeenkomst van een politieke partij. ,,Ik merkte dat ik het heel fijn vond om mee te kijken en te praten. Je weet pas wat er allemaal gebeurt als je je verdiept in politiek.” Gerrit ging ook een paar keer met de partij mee naar de braderie op de Kerkbuurt. ,,Ik zou graag in de raad willen komen. Zo niet, dan word ik burgerraadslid. Ik wil namelijk graag maatschappelijk betrokken blijven.”
ANDERS NAAR HET LEVEN KIJKEN
Dat laatste komt ook door Gerrit’s ongeluk. ,,Sinds die gebeurtenis kijk ik anders naar het leven. Ik ben heel dankbaar met alles dat ik heb. Het was een erg moeilijke periode en ondanks alle steun van familie en vrienden ben ik heel ongelukkig geweest… Ik was een jonge gast van 25 jaar. Nog veel te jong om dit mee te maken. Daardoor heb ik een extra drive gekregen om iets van het leven te maken, ook op maatschappelijk gebied. Ik dacht: ‘als ik beter word, dan wil ik iets nuttigs gaan doen met mijn leven’.”