Remise troef in vierde ronde OKD 2012

25 mei 2012 om 00:00 Nieuws

SLIEDRECHT - Na de vierde ronde van het Open Kampioenschap van de Drechtstreek gaat oud-kampioen Peter van den Bergh met 4 uit vier alleen aan kop. In een spannende partij wist hij Dordtenaar Melvin Holwijn in het eindspel te verslaan. Met twee verbonden pionnen en de koning wist Van den Bergh de loper van Holwijn buitenspel te zetten en schoof zo naar de overwinning.

Melvin Holwijn volgt nu met 3 punten op de tweede plaats en is in goed gezelschap. Bert van de Donk en Wim Hokken speelden remise en hebben nu ook 3 uit vier. Brabander Bert heeft wat moeite met het speeltempo en kon daarom zijn stelling niet in winst omzetten. Pieter Sandijck had een goede avond en hield kampioenskandidaat Robert van Rekom keurig op remise. Ook Wim Pool schaarde zich bij de 'driepunters' door geroutineerd te winnen van Martijn Stoker.

Na deze spelers volgt een grote groep met 2,5 punten. Hieronder bevinden zich Kees Wessels en Tobias Dekker die in het verre eindspel tot remise besloten en nu beiden drie remises op rij hebben gespeeld. Evert Bos hield, ondanks de tropische temperatuur in de speelzaal, het hoofd koel en schoof tegen Jan Sulman netjes naar remise.

Niels Mijnster had de handen vol aan André van Dieën, maar pakte uiteindelijk toch het punt. Henk Overmeer speelde keurig remise tegen Floris Verweij. Jorik Klein gaf opa Hans goed partij, maar moest toch het onderspit delven. Joost Stoker had een prima plek onder de airconditioning en hield zijn stelling tegen Jerry van Rekom gesloten waarna remise de te verwachten uitslag was. Jeugdleider Peter Vis had weinig moeite met 'leerling' Jurgen de Haan en Jan Veenis had weliswaar wat moeite met Michiel van den Berg, maar pakte toch het punt.

Onderaan was er nuttige winst voor Wout Boer op Erik Corneth en voor Ron Melger tegen Rik Versteeg. Ook Johan van der Griend krabbelt weer langzaam omhoog na een voor hem matige start van het toernooi. Mark van Hulst en Marcel Klein tekenden de vrede na een op en neer gaande partij.

In de vijfde ronde zullen opnieuw enkele titelkandidaten tegen elkaar strijden.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie