Merwede start met teleurstellende remise
SLIEDRECHT - Na een intensieve oefenperiode zijn de korfballers van Merwede afgelopen zaterdag de competitie gestart met een uitwedstrijd tegen TOGO uit Goes. De Sliedrechters kwamen niet verder dan een teleurstellende 8-8 gelijkspel.
Het sterk verjongde team onder leiding van Enno Verhoef is op vier plaatsen gewijzigd ten opzichte van vorig jaar. Kevin van Beest is overgekomen van GKV uit Gorinchem, Sanne Verdoorn is doorgestroomd vanaf het tweede team en vanuit de jeugd is Tessa Visser aangesloten bij Merwede 1. Tenslotte is Steven Bakker weer terug op het oude nest na een uitstapje naar Vriendenschaar. In de voorbereiding werden goede resultaten behaald en dus ging men met veel goede moed deze wedstrijd in, tevens in de wetenschap dat vorig jaar twee maal gewonnen werd van de Zeeuwse ploeg. De coach benadrukte vooraf dat deze wedstrijd gewonnen moest worden om mee te doen voor het kampioenschap.
Het plan was om sterk uit de startblokken te schieten en dan de voorsprong te behouden en te vergroten. Het was echter TOGO dat op een 2-0 voorsprong kwam en de Merwedianen hadden moeite om de korf te vinden. Dat bleek wel uit het feit dat het eerste doelpunt aan de kant van Merwede pas na dertien minuten viel. Merwede was de betere ploeg, maar kon dit niet in doelpunten omzetten. De eerste helft werden er een aantal onnodige fouten gemaakt, waardoor TOGO een aantal doelpunten kon maken. Merwede moest hard werken voor een schaars doelpunt. Met een ruststand van 5-3 werd de thee opgezocht.
In de kleedkamer werd benadrukt dat er goed verdedigd werd en dat de kleine fouten er uit moesten. Aanvallend was het noodzaak om de vele kansen die Merwede had, af te ronden. Merwede begon goed in de tweede helft en scoorde twee maal snel achter elkaar en kwam hiermee weer op gelijke hoogte. Deze lijn kon niet vast gehouden worden en er moest weer een tegendoelpunt geïncasseerd worden. Het probleem van deze wedstrijd was dat de vele kansen niet werden afgemaakt, want verdedigend was het in orde. Tot een paar minuten voor het eind van de wedstrijd was de score 8-7 in het voordeel voor TOGO. Vincent Bakker en Manouk Kraaijeveld kwamen nog in het veld voor Robbert Bakker en Tessa Visser. In de laatste minuut kreeg Merwede nog een strafworp, deze werd gemist, maar mocht overgenomen worden. De tweede poging werd tot grote opluchting van velen benut door Steven Bakker. Beide ploegen kregen nog een kans om de overwinning binnen te halen, maar deze kansen werden gemist.
De einduitslag van 8-8 betekent dus dat Merwede de punten moest delen met TOGO. Voor Merwede voelt deze puntendeling als een nederlaag. Veel tijd om dit puntverlies te verwerken is er niet, want dinsdag 10 september staat de eerste thuiswedstrijd te wachten. Om 20.30 uur wordt er aangetreden tegen de Dijkvogels, een onbekende tegenstander voor Merwede. Hopelijk kunnen de punten in Sliedrecht blijven.
Scores: Steven Bakker (3x), Ramon van Meeteren: (2x), Sanne Verdoorn, Iris van Eijl en Kevin van Beest (1x).