Bolderloop
Bolderloop Richard van Hoek Fotografie

‘Meedoen belangrijker dan winnen’ tijdens jaarlijkse Bolderloop bij De Merwebolder

21 oktober 2024 om 13:42 Atletiek

SLIEDRECHT Op 9 november is het weer zover. Op het terrein van ASVZ De Merwebolder wordt dan de jaarlijkse Bolderloop gelopen. De acht kilometer wordt afgelegd door cliënten van ASVZ, maar zeker ook door mensen van buitenaf. Iedereen kan deelnemen en samen doen is wat bij ASVZ voorop staat.

door Marjanne Dijkstra

Erik van Noordenne is teamleider van de bewegingsagogie binnen ASVZ en vertelt: ,,Om 10 uur gaat de Bolderloop weer van start en rond 12 uur is het meestal wel afgelopen. De cliënten van ASVZ kunnen de loop ook snelwandelend of lopend met de rollator afleggen. We vinden het beweegaspect heel erg belangrijk en de mensen die bij ASVZ wonen en de Bolderloop lopen, zijn vaak mensen die nu ook al bij ons sporten. Dat zij op hun eigen manier en op hun eigen tempo de loop volbrengen is het voornaamste.” Het zijn natuurlijk niet alleen mensen van binnen ASVZ die mogen meedoen met de Bolderloop. ,,De verdeling is meestal zo rond de twintig mensen van ASVZ en rond de honderd lopers van buitenaf. Het is mooi dat zij ook kunnen kennismaken met de doelgroep die hier op De Merwebolder woont en het terrein waarop onze cliënten wonen.”

BOXINGMACHINES

Wie ook mee wil lopen met de Bolderloop, kan zich inschrijven op de dag zelf. Het inschrijfgeld voor de loop bedraagt minimaal 5 euro. ,,Maar meer geven mag natuurlijk altijd. Het gedoneerde bedrag komt ten goede aan de sportfaciliteiten bij De Merwebolder, dus het gaat naar een goed doel. Voor die 5 euro krijg je ook wat lekkers na het lopen.” Het gedoneerde geld kan goed worden gebruikt, zo meldt Van Noordenne. ,,Bij ASVZ hebben we een fitnessruimte en een dojo. Daarvoor willen we nu twee boxingmachines aanschaffen. Dat zijn een soort displays aan de muur met acht pads erop. Je kunt daarmee een goede cardiotraining afwerken. Het boksen is booming bij ons en het houdt mensen fit.” 

Wie ook mee wil doen kan zich vanaf 9 uur inschrijven op de dag zelf. De Bolderloop is geschikt voor zowel beginnen lopers als prestatielopers. Omkleedruimtes en douches zijn aanwezig. Meer informatie via communicatie@trimclubabc.nl.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie