Afbeelding

Raadspraat - Gratis bier motie

26 februari 2025 om 14:07 Column

Rond jongerencentrum Elektra wordt heel wat gespind en geframed. De SGP-ChristenUnie zou “Sodom en Gomorra de nek willen omdraaien” en zich in dit debat van haar aller onverdraagzaamste kant laten zien. Ook zou mijn fractie daarvoor het argument misbruiken dat het hier om een gesubsidieerde kroeg zou gaan.

Ik heb met verbazing naar dit politieke theater zitten kijken. Ik heb steeds benadrukt hoe blij we als fractie zijn met het jongerenwerk. Ik heb de jongerenwerkers leren kennen als mensen met hart voor jongeren. Subsidie voor jongerenwerk is investeren in de samenleving. Sport -en spelactiviteiten, workshops, de inloop; allemaal superbelangrijk voor ons dorp.

Parallel aan het jongerenwerk is er het poppodium. Ieder zijn eigen muzieksmaak en favoriete cabaretier; er is in Elektra van alles te beleven. En als fractie oefenen we onszelf dan af en toe maar in verdraagzaamheid. Ieder dorp bestaat tenslotte uit alleen maar minderheden.

Maar er zijn voor ons wel degelijk rode lijnen om te trekken. Dat is als er gesubsidieerd ‘inloop’ wordt georganiseerd voor ouderen, met (bijna) gratis bier. In 2021 is daarom al een amendement aangenomen, waar begin 2024 het college op voortborduurde: beheer, jeugdwerk en poppodium moeten gesplitst worden. Geen gesubsidieerde kroeg meer.

Nu begrijpt u misschien het gespin en geframe en waarom er zogenaamd iets heel onverdraagzaams achter de opstelling van mijn fractie zit. Vier maart zal er over moties gestemd gaan worden. Ze zullen er vast bij zitten: gratis bier moties.

Jan Pieter Verweij, SGP-ChristenUnie

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie