In april legde Gunter Demnig nog stenen voor Merwedegijzelaar Arie Groeneveld en ‘onderduikzusje’ Elly Sanders.
In april legde Gunter Demnig nog stenen voor Merwedegijzelaar Arie Groeneveld en ‘onderduikzusje’ Elly Sanders. Marjanne Dijkstra

Stichting Struikelstenen Sliedrecht brengt folder met wandel- en fietsroute langs Sliedrechtse struikelstenen uit

25 juli 2023 om 16:37 Historie

SLIEDRECHT In de afgelopen zeven jaar zijn er door Stichting Struikelstenen Sliedrecht diverse Struikelstenen gelegd. Voor wie geïnteresseerd is in geschiedenis, de Struikelstenen en het dorp, is er nu een wandel- en fietsroute langs alle Struikelstenen in Sliedrecht beschikbaar.

door Marjanne Dijkstra

Gerrit Venis van de Stichting Struikelstenen Sliedrecht vertelt: ,,We kregen vaker vragen van mensen of er een wandel- of fietsroute was langs de Struikelstenen. In overleg met de Historische Vereniging Sliedrecht besloten we toen een gezamenlijke folder over de Sliedrechtse rijksmonumenten en de Struikelstenen uit te brengen. Dat leverde echter zóveel informatie op dat we bijna een boek moesten uitgeven en zo zijn het nog twee aparte folders geworden. De folder voor de Struikelstenen is een vierluik geworden met een korte routebeschrijving en informatie over de Struikelstenen. Er staat ook een QR-code op die je naar de website van de stichting brengt. Daarop staan de mensen voor wie er een Struikelsteen is gelegd uitgebreid beschreven en de volledige, uitgebreide route. Omdat de volledige route vrij lang is - circa 11,5 kilometer met een stukje treinreis tussen station Sliedrecht Baanhoek en station Sliedrecht - bieden we in de omschrijving de optie om de wandeling in te korten naar circa 7,5 kilometer. De start is bij De Heeren van Slydregt bij het station. Zo ga je het dorp in en kom je langs het oorlogsmonument. De wandel- en fietstocht voert ook langs het monument voor de Merwedegijzelaars aan de Adriaan Volkersingel en het monument voor de Liniecrossers. Ook kom je langs de Dijksynagoge en mooie stukken historisch Sliedrecht. Voor de uitvoering van de folder hebben we subsidie gekregen van van Stichting De Kaai en Stichting Sliedrecht en Cultuur. “


De Stichting Struikstenen Sliedrecht heeft in de afgelopen zeven jaar in totaal 39 Struikelstenen gelegd in Sliedrecht. Venis vertelt verder: ,,Het is de bedoeling dat er in totaal 41 Struikelstenen in het dorp komen te liggen. In april kwam kunstenaar Gunter Demnig nog twee Struikelstenen leggen voor Merwedegijzelaar Arie Groeneveld en ‘onderduikzusje’ Elly Sanders. We hopen dat we in dit najaar de laatste twee stenen kunnen leggen voor Merwedegijzelaars Barend de Bruin en Cornelis
de Rek. Het is des te mooier dat we nu deze wandel- en fietsroute al hebben. Voor ons gaat daar een langgekoesterde wens mee in vervulling.”

Een uitgebreide beschrijving van de wandelroute is te vinden op de website van Stichting Struikelstenen Sliedrecht. De korte beschrijving van de route is te vinden in de folder. Deze folder ligt in verschillende openbare gelegenheden klaar, zoals bij de bibliotheek, het Sliedrechts Museum en de Heeren van Slydregt. De route is ook te downloaden via www.struikelstenensliedrecht.nl/wandelroute/.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie