
Jochem Wiersma wint Singelloop Enschede in parcoursrecord
14 september 2026 om 16:16 VoetbalENSCHEDE Jochem Wiersma (19 jaar) uit Sliedrecht heeft zondag 13 september de Singelloop Enschede gewonnen. Vanaf het begin liep hij op kop, kreeg een gaatje en finishte uiteindelijk solo met 10 seconden voorsprong op de nummer 2. Deze wedstrijd heeft een lengte van 5 Engelse Mijl (8 km), Wiersma liep in een tijd van 23:43 naar een nieuw parcoursrecord.
De prestatie krijgt een extra bijzonder tintje omdat Wiersma op zaterdagavond nog de Kramprun in Varsseveld liep en daar als 2e finishte (5km in 14.37). ,,Het was voor mij een mooie uitdaging om twee wedstrijden in één weekend te lopen. Een goede test van mijn niveau en een mooie oefening voor het lopen van meerdere wedstrijden in korte tijd, wat ook nodig gaat zijn voor belangrijke toernooien”, aldus Wiersma.
Het is de start voor het winterseizoen, waarin de focus allereerst ligt op het NK cross tijdens de Warandeloop in november. Daarnaast werkt Wiersma toe naar plaatsing voor het EK Cross in Servië in december van dit jaar. Hij wordt hierin begeleid door zijn trainers Henk Versteeg en Roy Hoornweg van AV Passaat, de atletiekvereniging voor Papendrecht en Sliedrecht.











