
Echt Sliedrechts - Kerstlichtjes
7 december 2023 om 14:07 Column Echt SliedrechtsSinds ik naar Baanhoek, dè Baanhoek, ben verhuisd met een mooi balkon voor de deur, heb ik er elk jaar over getwijfeld, maar dit jaar hangen er ook bij mij over de glazen afscheiding kerstlichtjes. Mijn buurman werd meteen enthousiast en heeft dezelfde kerstlichtjes opgehangen. Met dank aan hem, maar dat wil echt wel iets zeggen!
We hebben afgesproken, dat we volgend jaar ook een verlicht rendier en een kerstman op ons balkon zetten. Verder hangen we ‘onze flat’ dan vol met een batterij fel knipperende lichtslingers in alle kleuren van de regenboog en doen we mee voor de prijs van meest-excessieve kerstverlichting in ons dorp.
Sommige titelkandidaten in de Hugo de Groot- en Havenstraat beginnen nu wat schamper te lachen, maar het is eigenlijk toch mooi, dat twee (en meer) – in beginsel – kritische inwoners hun dorp opfleuren met mooie kerstverlichting langs dè Baanhoek, dus graag toeteren als je langs rijdt!
Tja, maar ‘sixties’ als ik ben, moet ik dezer dagen ook altijd denken aan de rock-opera Jesus Christ, Superstar. Mooie en tekstueel goede liedjes, die ik destijds uit volle borst heb meegezongen, maar ook controversieel over de laatste week uit het leven van Jezus vanuit het gezichtspunt van Judas. Jezus was destijds - op zijn eigen wijze manier (die spatie ertussen, staat er bewust) - een indrukwekkend en vredelievend soort verzetsstrijder, die het Joodse volk – mijns inziens terecht – aanspoorde om Israël te bevrijden van de Romeinse overheersing.
Dat verhaal, zijn inzet, overtuiging en zijn rustige manier van benadering van dat conflict destijds tegen een hele grote en machtige vijand, daar heb ik nog steeds bewondering voor. Sterker nog – en dat gelooft u waarschijnlijk niet - ik ben fors gelovig opgevoed, heb dat wel achter me gelaten, maar sommige van die eigenschappen hebben nog steeds invloed op mijn ‘denken’. Nou ja, het beïnvloedt in elk geval mijn levenshouding. Iets met “Wat gij niet wilt, dat u geschiedt, doet gij dat ook een ander niet”.
Aan de overkant van onze Baanhoek staat een grote fabriek met ook heel veel lichtjes! Van afstand, in deze donkere dagen, een mooi gezicht, maar het zijn zeker geen stralende kerstlichtjes. Veelal bijna onzichtbaar, door de smerige wolken, die ze – nota bene – zelf uitstoten.
Onze Sliedrechtse kerstlichtjes lijken wat minder, maar zijn wel mooier en vooral veel hoopvoller! De gelijkenis met Gelijkenis van David & Goliath dringt zich op en we weten hoe dat afliep, toch?
Juist daarom branden er volgend jaar nog veel meer kerstlichtjes op onze balkons, want ‘aan de overkant’ konden ze dan wel eens definitief uit zijn.
Joop Keesmaat
















