Waar zit de nieuwe zoekopdracht van deze week?
Waar zit de nieuwe zoekopdracht van deze week? Albert de Coster

Zoek mee in Sliedrecht? (76)

15 juli 2022 om 11:31 Recreatie

SLIEDRECHT ‘Het lijkt of je met een emmertje, een schepje en een palet naar koudste stad op aarde (Leiden) moet zoeken.’ Dit was deze keer mijn tip aan de inzenders van oplossingen. Maar niet bij iedereen was deze wat cryptische tip duidelijk genoeg om te gaan zoeken op de hoek Kamerling Onneslaan en Rembrandtlaan.

door Albert de Coster

Net als bij Cort van der Linden heeft Heike Onnes een doopnaam bij zijn achternaam gevoegd en kreeg zo zijn dubbele achternaam.

Kamerling Onnes was een natuurkundige die in 1913 onderscheiden werd met de Nobelprijs voor natuurkunde. Zijn werk was baanbrekend geweest door in Leiden via enorm lage temperaturen (- 269 graden) het gas Helium vloeibaar te maken. En gekscherend werd daarom Leiden als koudste stad op aarde genoemd.

En Leiden is ook de geboortestad van schilder Rembrandt Harmenszoon van Rijn.

Het beeld dat op de hoek van deze 2 Leidenaren in het gras staat heeft een betonachtige structuur en als je dichtbij kijkt lijkt het net een zandsculptuur. Vandaar dat ik de relatie met het emmertje en schepje maakte. En nu de schoolvakanties zijn aangebroken en de temperaturen in tegenstelling tot die in Leiden sterk gaan oplopen heb ik voor de thuisblijvers een foto gemaakt van een plek waar verkoeling te vinden is. (als het systeem werkt)

Los van elkaar waren er een paar inzenders naar aanleiding van de foto van vorige week dachten dat ik de grote ‘caprock’ voor de deur van het Baggermuseum had bedoeld. Maar helaas dat was misgegokt.

En daarmee is de link naar de ambitieuze plannen van het museum snel gelegd: Er zijn plannen om op ‘Het Plaatje’ een drie verdiepingen tellend nieuw Experience Centre van wereldformaat te bouwen. En men rekent dan op 100.000 bezoekers per jaar. Nu geloof ik dat de nuchtere Sliedrechter daar echt niet op zit te wachten. En zeker niet op de 15 miljoen die het (minstens) moet kosten. Laten we het maar op een lachgasballonnetje van een Senior management consultant houdenWij -eenvoudige dorpsgenoten- genieten van de kleinere en realistischere projecten in ons dorp. Zoals het verkoelende object van deze week. Hoewel het lastig is om er onder te gaan staan.

Wie een oplossing instuurt krijgt altijd een extra tip. Mail naar zoekfotosliedrecht@gmail.com. Antwoord gegarandeerd. En wie een leuk, interessant object voor deze rubriek heeft, mag dat doorgeven.

Afbeelding
Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie