Afbeelding

Actiegroep protesteert bij poorten bij komst provinciebestuurders

8 november 2024 om 14:01 Natuur en milieu Dossier Chemours

SLIEDRECHT Bij de poorten van Chemours werd woensdagochtend geprotesteerd door de actiegroep Gezondheid vóór Alles. Aanleiding voor het protest was een bezoek van een delegatie van de provincie Zuid-Holland aan de chemische fabriek, waar zij de problematiek nog eens bij onder de aandacht wilden brengen.


De actiegroep meldt: ,,Eerder hebben wij al een oproep gedaan om de vergunningsaanvraag voor het lozen van de gevaarlijke stof TFA niet ontvankelijk te verklaren. Onze stichting heeft recent een aantal technische vragen omtrent de PFAS lozingen in de Merwede gesteld, als antwoord waarop wij een overzichtskaartje van Rijkswaterstaat ontvingen. Daaruit blijkt, dat er vanaf het terrein van Chemours maar liefst via veertien loospunten de mogelijkheid bestaat het gif, waar Chemours vanaf moet, rechtstreeks in de Merwede te lozen naast de vele andere pijpen die het rechtstreeks de lucht in blazen. Het is voor onze actiegroep onbestaanbaar dat hiervoor vergunningen zijn verleend, want immers hoe worden deze lozingen gecontroleerd als zelfs Rijkswaterstaat toegeeft. De exacte diepte en afstand van de pijpen zijn bij ons niet bekend, aangezien die voor onze taak als bevoegd gezag niet direct relevant zijn.”

De actiegroep heeft in september zelf watermonsters getrokken uit de Merwede waarbij in een tweetal monsters, genomen ten westen van de Baanhoekhaven, geen afwijkende waarden zijn vastgesteld. ,,Die bleven die binnen de ‘norm’, terwijl in een monster ter hoogte van loospunt LP 8 een zeer hoge waarde van maar liefst 85 Ngr aan GENX en 40 Ngr PFOA is aangetroffen. Deze analyses zijn uitgevoerd door een gerenommeerd wetenschappelijk bureau en bij dubbele check volgens ons juist bevonden.”

RemasterDirector_1a5c03258
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie